روحانیت و روشنفکری : زبانه های آتش طاغوت

ولیی احمقی که گفت تولید علم کنید!

Posted in آیات و دلایل قرآن کریم by wakeupiran on مارس 7, 2010

بنام خـداونـد بخشنده مهربان

وضع كسانی كه اوليائی غير از خدا برای خود گرفتند مثل عنكبوتی است كه خانه‌ای برای خود درست كرده، در صورتيكه سست ‌ترين خانه‌ها خانه عنكبوت است، البته اگر متوجه حقيقت باشند. خدا هر چيزی را كه غير از خودش به كمك ميخوانند ميشناسد. او توانا و حكيم است. اينها مثل‌ هائی است كه برای مردم ميزنيم و فقط افراد دانا آن را ميفهمند. – سوره عنکبوت آیات 41 تا 43

ابلهی یقه می درید که ما پله های ترقی را یکی پس از دیگری در حال گزاریم و مثلا در عرصه دفاعی به دستاوردهای درجه یکی دست یافته ایم. به او گفتم، فرضاً که فردا صبح شما و جمهوری ضد اسلامیتان در سیاره مریخ اولین پایگاه فرا زمینی تاریخ بشریت را با استقرار یک گردان از سربازان گمنام سوپرمن زمان، ایجاد کردید و آنرا هم از همه بوق و کرناهای عالم به منظر عموم رساندید و نام خود را به عنوان ابرقدرت علمی تاریخ! ثبت کردید! آیا این به معنی آن است که شما موفق بوده اید؟؟ براستی موفقیت یعنی چه؟؟ و چطور تا چند تا میله و مفتول در دست و پای این آقایان میافتد به ناگاه از این رو به آنرو میشوند و برق چشمانشان را هم نمی توانند از خوشحالی مخفی نگاه دارند؟ آیا بغیر از این است که «رهبریت ربوی» چنین مجموعه ای خودش هم، فکر در خواب دیدن همین چند تا تیر و تخته را هم هیچ وقت نمی کرده است؟

مگر در تاریخ به شهادت کلام الله مجید ، مردمانی بسی قبل تر از شما نبودند که موجودات فرا زمینی حتی برایشان به اذن حق تعالی عملگی هم میکردند؟؟ مگربعدها خیلی از آنها به دره های گمراهی سقوط نکردند و مستوجب عذاب الهی و نابود نشدند؟ شما هم می شوید چند صدمی آنها! چطور شده است که با هوا کردن چهار تا باد بادک و واردات کالاهای اسقاطی روس و امریکا و چین، اینچنین شیهه میکشید و داعیه حکومت ارضتان فلان عالم را فلان کرده است؟ این همان مسلمانی بود که شما دنبالش بودید؟؟ که از اسلام حدیث و روایت و داستان اسکروچ و بتمن در سرداب سامرا چیزی بیشتر از این هم انتظار نمیرود!

میخواستید ته ته قضیه یک نیمچه تکنوکرات آمریکائی دهۀ 50 و 60 بشوید که خواب و خوراکش یا در آزمایشگاه بود و یا در پناهگاه های هسته ای؟؟ برای این کار که به این همه کثافت کاری و فرو رفتن تا رستنگاه مو در خلاب نیاز نبود! میگذاشتید رژیم قبلی سریع تر و جلوتر از شما این کار را میکرد تا به شما ارث برسد!

اما در پاسخ این ترکیب مشمئز کننده «تولید علم» باید گفت که اگر منظور از علم، «بصیرت» است که بصیرت با کندوکاو تجربی که شامل مراحل کلی ای چون مشاهده، اندازه گیری، فرضیه بندی و تئوری سازی پیرامون یک پدیده است، شکل می پذیرد که در این بین چیزی به نام علم یا بصیرت «تولید» نمی شود، بلکه فرایندهای پژوهشی-تجربی آن را از دل پدیده «کشف و رونمائی» می نماید. حتی اگر منظور از علم، «حکمت» هم باشد، باید گفت حکمت هم تولید نمی شود، بلکه وقتی بصیرت در پرسپکتیو حقایق اجتماعی، اخلاقی و منطق قرار می گیرد، به فرم حکمت رخ می نمایاند. حال ممکن است کسی در اینجا سئوالی کند که از کجا است که میدانیم که منطق ما، اصلا منطق هست یا خیر و یا حقایق اجتماعی و اخلاقی ما پایه های قرص و محکم و مستندی دارند یا نه، که این اساسا بحث دیگری است و به بحث «تولید علم» ارتباطی ندارد. مع هذا بطور خلاصه اشاره میکنم که آن پرسپکتیوی که برای انسان مسلمان نرمال سازی اجتماعی، اخلاقی و منطقی را میسر میسازد، همان معجزه معجزات، قرآن کریم است. پس تا همین جا مشخص شد چرا انسان فقط متکی به کلام خدا، ترس و حزن و اندوهی ندارد: چرا که او به منبع و «سورس» بی نهایت خالق متصل است بطوریکه کندوکاوهای تجربی او هم فقط در چارچوب همین مبنا ترجمه و معنی دار میگردند و این مبنای مطمئنی برای اوست (سوره بقره، آیه 2).

خلاصه آنکه آن ابلهی که صحبت از تولید علم میکند، نه میداند علم چیست و نه تولید. نه میداند موفقیت چیست نه میداند که معیار سعادت یک امت تولید علم نیست. یک چیزی از یک دهنی شنیده و آنرا برای آن گروه گمراهی که پای منبرش می نشینند هر بار بلغور میکند. آنها هم- در خوشبینانه ترین حالت- اگر لباس بی لباسی پادشاه را ببینند همه به به و چه چه میکنند که چه زیباست این افاضات شما! اما به نظر آن جماعت پائین نشسته همگی از قبل کور شده اند و اصلا ذره ای هم از لخت بودن آقایشان واقف نیستند!

معیار موفقیت، سعادت و خوشبختی دنیوی – و اخروی-  انسان مسلمان، «حق» است، «قرآن کریم» است، وقتی می فرماید « و قل جاء الحق و زهق الباطل ان الباطل كان زهوقا» (سوره الإسراء، آیه 81). مسلمان با شهادتش به یگانگی خداوند نازل کننده «حق»- قرآن کریم-  شهادت میدهد که مثلا «ربا» حرام است و رباخواری دشمنی با خدا و رسول خداست. دبّه نمیکند و آخ و اوخ راه نمی اندازد که نظام پولی بین المللی را پس چه کنیم. همچون یک ابله مفسد هم با عوض کردن اسم «ربا» به «سود و بهره» و مغلطه های مزخرف و ساختگی چون «مضاربه» به مبارزه با خدا نمیرود. این جاست که من همیشه گفته ام باز شرف یهودیان نزول بگیر را که حداقل خودشان اذعان میکنند که ربا میگیرند و صد عذر بدتر از گناه ارائه نمیکنند.

یک همچنین ابلهی امروز با دارو دسته اش برای من و شما از تولید علم سخن میگوید و به ضعم خودش «ولی» جامعه هم هست. بخوانید وضعیت دنیای اسلام را از همین جا که همچون تار عنکبوتی در حال فروپاشی است!

ان الله لا يهدي القوم الظالمين.

الله اکبر، لا اله الا الله.

7 پاسخ

Subscribe to comments with RSS.

 1. فاطمه said, on مارس 8, 2010 at 10:15 ق.ظ.

  اقای سلفی مغز فندقی. اسلام که شما مدعی اش هستی یک دین عقب مونده ست که به درد لای جرز دیوار هم نمیخوره.
  لیبک یا خامنه ای

 2. آزاد said, on مارس 8, 2010 at 1:20 ب.ظ.

  درباره اين ستون سمت راست وبلاگتون:

  خب پس با آيه هايي كه صريحاً پيامبر رو تببين كننده كلام خدا مي دونه مي خواهيم چه كنيم؟ و پيامبر هم مي دونيم كه در تبيينش صريحاً‌ نام اهل بيتش رو آورده و همينطور… به نظرم به اين سادگي ها نيست كه بگيم «حسبنا كتاب الله» و تمام.

  ممنون از حضورت. در خصوص اون كامنت همون جا پاسخي گذاشتم.

  • wakeupiran said, on مارس 8, 2010 at 1:48 ب.ظ.

   ” درباره زنان از تو فتوی ميخواهند. بگو خدا در باره آنها فتوی ميدهند، و درباره آنچه در قرآن بر شما تلاوت ميشود.” – سوره نساء آیه 127

   تشکر از حضور شما، همانطور که در این آیه به وضوح ملاحظه میکنید، پیامبر اسلام (ص) از اظهار نظر کردن در مورد آیات قرآن منع شده اند. لطفا بفرمائید که منظورتان دقیقا از «با آيه هايي كه صريحاً پيامبر رو تببين كننده كلام خدا مي دونه مي خواهيم چه كنيم؟ » کدام آیات است تا ببینیم مساله چیست. متشکرم.

 3. عیّار said, on مارس 10, 2010 at 8:40 ب.ظ.

  آره حرف درستیه. علم رو تولید نمیکنند همون طور که سدیم رو تولید نکردند! کشف کردند! 🙂 این آقا هم فراموش که هرچی گردن کلفت باشه از شوروی که گردنش کلفت تر نیست که! اگر همین طور پیش بره همون جایی میره که گورباچوف و بقیه رفتن.
  اما شاید حالا خارج از بحث باشه ولی من به نظرم نمی آد سود بانک ایران ربا باشه. به این علت که ربا بر این فرضه که ارزش پول طی زمان کم و زیاد نمیشه. وقتی تو ایران 20 درصد با بالا تورم هستش دیگه ملت دارن ضرر هم میدن چون درصد سود بانکی کم تر از تورمه و ارزش پولشون در بهترین حالت با سرعت کمتری سقوط میکنه! از طرفی سودی که بانک از پول مردم میکنه به مراتب بیشتر از درصدی هستش که به ملت میده. یعنی با پولت کار میکنه و بهت یه درصدی میده. مثل این میمونه که مثلا تو به من پول بدی من باهاش کار کنم و بعدش به تو یه پول جزیی ای بدم! در واقع داره حق تو خورده میشه نه من.
  به هر حال الله اعلم

  • wakeupiran said, on مارس 11, 2010 at 11:06 ق.ظ.

   من منظورم سود سپرده نیستا! من دارم در مورد interest صحبت میکنم. در ایران میگن بهره تا با تغییر نامش از ربا به بهره جا نماز آب بکشن.. وقتی من و شما میریم از بانک وام میگیریم، و بهتر بگوئیم آن اولین کسی که رفت و از بانک پول گرفت بانک ازش سود خواست، به این پول سود میگن ربا ….حتی اگر 1.% باشه. الان میدونی ربای وام تو ایران تا 25% هم پیش رفته؟؟ یعنی 1 میلیون میگیری 5 ساله، سر 5 سال باید 1 و دویست و پنجاه برگردونی. سئوال من اینه که من و شما که این نزول رو میدیم از کجا این سود را تهیه میکنیم و میدیمش به بانک؟ در حالیکه خودمان ماشین تولید اسکناس که نداریم! پس باید از یکی «بکنیمش» یعنی جداش کنیم. مگر نه پول که پول نمیزاد بعد از 5 سال؟ پس تمام جامعه صبح تا شب کار میکنه که ثروت را از همدیگر بکنن و به بانکها منتقل کنن. ربا اولین باعث تورمه ولی هیچ کسی در موردش چیزی نمیگه. اینه نتیجه ولایت ربوی: تولید خدای کاذبی بنام بانک!

   • عیّار said, on مارس 11, 2010 at 7:30 ب.ظ.

    اوه! من فکر کردم سود سپرده رو میگی! بابا خب انگلیسی بگو! تو که میدونی با بچه ناف کالیفرنیا ایم! هاهاها! 🙂


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: